Select Hoops Showcase Alumni

To read about the 2012 SH Showcase, please follow this link: 2012 LINK.

To read about the 2011 SH Showcase, please follow this link: 2011 LINK.



Girls

Player

Town

High School

Elizabeth Abbott

Franklin

 

Maggie Ahearn

Marshfield

Marshfield

Ashley Ahern

North Attleboro

North Attleboro

Brandi Andrews

Plymouth

Plymouth South

Amy Assad

Millis

Millis

Nia Atkins

North Attleboro

Milton Academy

Rileigh Avila

Dartmouth

New Bedford Voke

Claudia Barrett

Abington

Abington

Kealyn Beach

Medway

Medway

Melissa Beaupre

North Attleboro

North Attleboro

Katie Benzan

Wellesley

Nobles & Greenough

Haley Blasetti

Hingham

Hingham

Krista Bradley

Norwood

Norwood

Raven Brathwaite

Brookline

Brookline

Veronica Burton

Newton

Newton South

Jenn Butka

North Quincy

North Quincy

Cara Callahan

Franklin

Rivers

Julia Canestrari

Hopkinton

Hopkinton

Jackie Carchedi

Mansfield

Mansfield

Emily Chang

Newton

Newton South

Kendall Currence

Milton

 

Kristen Daley

Sharon

Rivers

Molly deBettencourt

Martha’s Vineyard

Martha’s Vineyard

Kendra Delahunt

Hingham

Notre Dame Academy

Lissy Delahunt

Hingham

Hanover

Jenni DiCecco

Falmouth

 

Asiah Dingle

Stoughton

 

Keelah Dixon

Braintree

Braintree

Ashley Ducharme

Milton

Nobles & Greenough

Vanessa Edgehill

Franklin

Rivers

Kiera Fernandes

Franklin

Bellingham

Stephanie Flynn

Hanover

Hanover

Kelly Fogarty

Walpole

Walpole

Erin Foley

Abington

Abington

Kaitlyn Foley

Walpole

Rivers

Marissa Fontaine

Franklin

Bishop Feehan

Emma Forbes

North Attleboro

North Attleboro

Emily Freedman

Falmouth

Falmouth

Nicole Gallagher

Foxboro

Bishop Feehan

Joie Grassi

Plymouth

Plymouth North

Erin Hill

Martha’s Vineyard

Martha’s Vineyard

Elyssa Hoffman

Sharon

Sharon

Mya Houston

Martha’s Vineyard

Martha’s Vineyard

Gabriela Jerahian

North Quincy

Quincy

Laura Johnson

Norton

Coyle & Cassidy

Madison Jolin

Rehoboth

Bishop Feehan

Eileen Khoury

Canton

Canton

Summer King

Walpole

Walpole

Carli Koffinke

Franklin

Franklin

Felicia Korte

Watertown

Watertown

Aubrie Kutil

Franklin

Franklin

Molly Lahiff

North Attleboro

Bishop Feehan

Riley Lahiff

North Attleboro

Bishop Feehan

Bridget Lanchester

Walpole

Walpole

Hannah Lass

Newton

Newton South

Kaitlin McCarthy

Easton

Oliver Ames

Maddie Murphy

Norton

Norton

Katie Nelson

North Attleboro

Bishop Feehan

Maura O’Neill

Norwood

Norwood

Erika Ochenduszko

Rockland

Rockland

Paige Ollivierre

Newton

Newton South

Payton Ouimette

Medfield

Medfield

Sophia Ouimette

Medfield

Medfield

Kylie Paul

North Attleboro

North Attleboro

Bailey Peach

Dartmouth

Dartmouth

Danielle Perron

North Attleboro

North Attleboro

Emily Peters

North Attleboro

North Attleboro

Amy Pereira

Norton

Norton

Amy Piccolo

Walpole

Ursuline

Julianne Pisani

Franklin

Franklin

Tracy Pisani

Franklin

Franklin

Caroline Plansky

Norwell

Norwell

Kyla Prosper

Norton

Bishop Feehan

Meghan Raab

Hanover

Hanover

Kaylin Reen

Norwood

Norwood

Meghan Reen

Norwood

Norwood

Jenna Roche

Braintree

Braintree

Mary Rorke

Norton

Bishop Feehan

Ashley Rose

Raynham

 

Ashley Sampson

Foxboro

Foxboro

Anna Shaughnessy

North Attleboro

Bishop Feehan

Jillian Spolidoro

Franklin

Franklin

Julia Sprofrera

Medfield

Rivers

Natalia Sprofrera

Medfield

Rivers

Julia Strachan

North Attleboro

North Attleboro

Emily Sullivan

King Phillip

King Phillip

Tess Sussman

Needham

Rivers

Lily Sykes

Foxboro

Foxboro

Katherine Tamulionis

Foxboro

Foxboro

Alyssa Tenaglia

Braintree

Braintree

Julia Thissell

Hopkinton

Rivers

Tatienna Thomas

Sharon

Stoughton

Marissa Tomaino

Millis

Rivers

Rachel Tutkus

Braintree

Braintree

Katryna Veasey

North Quincy

Archbishop Williams

Hayley Wardwell

Hanover

Cardinal Spellman

Olivia Ware

Westwood

Westwood

Jamie Warren

King Phillip

Bishop Feehan

Caroline Wilson

Sandwich

Sandwich

Jen Worden

Abington

Abington

Boys

Player

Town

High School

Patrick Acer

Marshfield

Marshfield

Jeremiah Adams

Rochester

 

Koby Antwi

Newton

Fesseden School

Eric Bamford

Westwood

Westwood

Nathan Balthazard

Barnstable

Barnstable

Isiah Bell

Raynham

Bridgewater-Raynham

Cal Berman

Braintree

Braintree

Michael Boen

Mansfield

Mansfield

Max Boen

Mansfield

Mansfield

Nick Botelho

Norton

Bishop Feehan

Ryan Boulter

Mansfield

Mansfield

Joe Brown

South Plymouth

South Plymouth

Conor Carmichael

North Attleboro

North Attleboro

Ryan Carney

Easton

Oliver Ames

Daniel Chafetz

Newton

 

Pat Collins

Marshfield

Marshfield

Nick Collotta

Medfield

Medfield

Josh Condon

Sandwich

Sandwich

Thomas Cooper

Yarmouth

 

Matt Craig

Dartmouth

Dartmouth

Doug Dahl

Weston

 

Steven Daley

Westwood

Roxbury Latin

Pharoah Davis

Norwood

Norwood

Kevin Deree

Silver Lake

 

Keyshard Dixon

Braintree

Braintree

Joe Downes

Sandwich

Sandwich

Mike Dunn

Foxboro

Foxboro

Brian Dunlap

Natick

Natick

Matt Ehrlich

Mansfield

Mansfield

Brandon Fein

Braintree

Braintree

Noah Fernandes

Rochester

Old Rochester

Jimmy Fitzhenry

Sharon

Sharon

Jordan Foster

Marshfield

Marshfield

Parker Freedman

Bourne

Bourne

Ben Grady

Sharon

Sharon

Jake Haase

Wayland

 

Matt Hanna

Milford

Catholic Memorial

Chuck Hannah

Scituate

 

Devin Hassett

Foxboro

Foxboro

Brendan Hill

Mansfield

Mansfield

Sasha Hoban

Newton

 

Robbie Hodin

Newton

Newton South

Nate Hollenberg

Newton

Newton North

Jake Kakar

Lakeville

Apponequet

Brian Keating

Weymouth

 

Will Kelleher

Mansfield

Mansfield

Mike Kenney

Sudbury

Lincoln-Sudbury

Sho Kinugawa

Natick

Natick

Justin Leip

Weston

Rivers

Kyle Long

Sharon

Sharon

Matthew Lowerre

Sharon

Sharon

Joey Luchette

Wayland

 

Justin Lynch

Walpole

Nobles & Greenough

Peter Luongo

Attleboro

Bishop Feehan

Mitchell Lundholm

South Plymouth

South Kent

Paul Mahon

Franklin

Franklin

Will McDonnell

Westwood

Catholic Memorial

Thomas Megan

Sandwich

Sandwich

Jordan Mello-Klein

Sharon

Sharon

Kent Metz

Yarmouth

 

Tommy Mobley

Newton

Newton North

Brandon Monheimer

Needham

Needham

Joey Morrison

Foxboro

Foxboro

Ryan Morrissey

South Plymouth

Plymouth South

James Mortimer

Sudbury

Lincoln-Sudbury

Brandon Moy

Westwood

Westwood

Jack Moyer

Brookline

Brookline

Matt Muir

Easton

Oliver Ames

Jared Murphy

Raynham

 

Drew Neal

Silver Lake

 

Cam Nelson

Needham

Needham

Mike Nelson

North Attleboro

Bishop Feehan

Brendan Patterson

Westwood

Westwood

Michael Perry

Attleboro

Bishop Feehan

Will Plansky

Norwell

Norwell

Will Powers

Norwell

 

Jason Procaccini

Foxboro

Nobles & Greenough

Shay Quintin

Raynham

Milton Academy

Ryan Reagan

Hingham

 

Ricardo Ripley

Sharon

Sharon

Spencer Riley

Hingham

Hingham

Alijah Rue

Stoughton

Nobles & Greenough

Luke Ryan

Natick

Natick

Peter Ryan

Natick

Natick

Angel Santiago

Plymouth

 

Reese Schader

Freetown

 

Thomas Shaughnessy

Needham

Needham

Daniel Shlayen

Sharon

 

Alex Sjoquist

Stoughton

Stoughton

Sebastian Skoko

Sharon

 

Tyler Spencer

Pembroke

Pembroke

Brett Stanton

Newton

Newton North

Luke Sullivan

Attleboro

Attleboro

Will Thompson

Newton

 

Jamari Venter

Weston

 

Phil Vigeant

Mansfield

Mansfield

Ethan Webster-Zinn

Newton

Milton Academy

Will Weitzel

Newton

Roxbury Latin

Ethan Wright

Newton

Newton North

Jacob Yeomans

Rochester

Old Rochester

Zach Zides

Southboro

 

Michael Zola

Sharon

Sharon